Pradžia > Skelbimai > japonukalba.vdu.lt

japonukalba.vdu.lt

Noriu pranešti, kad japonų kalbos pamokų projekto japonukalba.vdu.lt kūrimas jau baigtas. Smulkesni pataisymai ir papildymai bus atliekami nuolat, o daugiau pamokų galbūt atsiras kitais metais. Tikiuosi, kad tai bus naudingas puslapis visiems, norintiems mokytis japonų kalbą. Lauksiu atsiliepimų :)

Taip pat kviečiu palaikyti japonukalba.vdu.lt LOGIN apdovanojimuose, kur jis buvo nominuotas geriausių edukacinių projektų kategorijoje. Balsuoti galite čia.

Reklama
Kategorijos:Skelbimai
 1. Veronika
  2012/05/08 17:40

  Sveiki, rašau, nes tikiuosi sulaukt nedideles pagalbos iš jūsų. Norėčiau stoti į japonologiją, tačiau stojimo reikalavimuose parašyta, kad būtinas geografijos metinis pažymys, kuris sudaro 0.2 balo. Gaila, nesu pasirinkusi geografijos pamokos. Gal žinot ar yra šansų įstoti į japonologiją jei būsiu išlaikiusi tik istorijos , anglų ir lietuvių egzaminus? Būčiau labai dėkinga už informaciją. Jei galit parašykit man į e-mail : ve.sereikaite@gmail.com

  • linasd
   2012/05/09 00:47

   Sveiki,
   siūlau rašyti tiesiai į universitetą, nes čia tiesiog mano asmeninis blogas ir apie stojimų reikalavimus negaliu nieko tikslaus patarti. Sėkmės!

 2. Katsu
  2012/08/24 17:39

  Toks nepatogumas, kai rašant pratimų atsakimus japonukalba.vdu.lt, kai kuriuos žodžius automatiškai pakeičia į kanji simbolius, nors aš nusistatęs, kad man rašytų hiragana. Galbūt aš pats ką blogai nustatymuose padaręs. Gal ir nebūtų problema tas kanji, bet atrodo, kad kai pakeičia, tai mano atsakimo nebeužskaito, kaip teisingo :)

  • linasd
   2012/08/25 00:41

   Keitimas iš hiraganos į kanji įvyksta paspaudus tarpo klavišą. Jeigu jo nespausite, hiragana ir liks hiragana.

 3. Katsu
  2012/08/26 15:47

  Tiesą sakant, ne. Iš pat pradžių supratau, kad tarpo spausti ten rašant nereikia, o keitimas įvyksta tada, kai būna ilgas atsakimas ir duotos vietos nepakanka sutalpinti, tada galas sakinio lieka pasislėpęs. http://imageshack.us/photo/my-images/96/66216011.jpg/ Kažkodėl nebūna atvirkščiai, kad pradžia pasislepia, o rašant toliau matytųsi, ką rašai. Galbūt kalta naršyklė, tik dabar sugalvojau pabandyti su kita.

  • linasd
   2012/08/27 00:42

   Pabandykite parašyti žodį ir spausti enter, tada vėl žodį ir vėl enter. Nes rašant ilgą sakinį, kompiuteris jį supranta kaip vieną ilgą nesutvarkytą hiraganos grandinę, kurią paskui reikės pakeisti į kanji.

 4. Katsu
  2012/09/02 18:40

  Ketvirtoje pamokoje buvo jau kaip ir normaliai su teksto rašymu.
  Toks klausimėlis iškylo, tekste apie kanji neužmačiau paaiškinimo, kodėl くん skaityme būna žodis užrašomas, pvz.: ひとーつ. Būtent dėl to ilgo brūkšnio, ar čia panašiai kaip su shiro-i, jog galūnė gali kisti priklausomai nuo situacijos? Užvedus, rašo “hitotsu, hito, ri“, na galbūt dėl to ir neaišku būtent šiuo atveju, kad tokie įvairūs žodžiai.

  • linasd
   2012/09/03 01:59

   Brūkšnelis parodo, kuri dalis bus užrašyta kaip kanji, o kuri links kaip hiragana. Tarkime, しろーい užsirašys kaip 白い, o ひとーつ kaip 一つ.

 5. Katsu
  2012/09/07 17:05

  Dar vienas, gal ir elementarus, klausimas. Pats kanji paveikslėlis ir pavyzdys jį parašyti dažnai, kad ir truputį, skiriasi. Kuo labiau sekti mokinantis, rašytiniu ar spausdintiniu kanji pavyzdžiu?

 6. linasd
  2012/09/09 02:51

  Labiau reikėtų sekti rašytinę versiją. Šiaip ar taip, abi versijos bus teisingos :-)

 1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: