Pradžia > 練習 (renshuu - pratimai) > ラジオ (rajio)

ラジオ (rajio)

Tarp kelių anksčiau šiame bloge išvardintų būdų praktikuotis japonų kalbą liko nepaminėtas dar vienas – klausytis Japonijos radijo stočių. Jis tinkamas visiems, nesvarbu ar jūs pradedantysis, ar kalbate beveik laisvai. Net jeigu klausydamiesi pokalbių laidos arba žinių japoniškai suprasite vos kelis žodžius, jie dar geriau įlys į atmintį. O jeigu suprasite beveik viską, galėsite lengvai pasikartoti retesnes formas, išmokti naujų frazių ar sąvokų. Be to, tai geras būdas geriau išmokti japonų kalbos skambesį, tarimą, o galų gale tiesiog sekti šios šalies aktualijas ir sužinoti kuo gyvena jos visuomenė.

Jeigu sudominau ir norite jau šiuo metu įsijungti J-Wave, TBS, NHK, Tokyo FM, RCC ar kitą radijo stotį, toliau rasite porą būdų kaip tai padaryti :-)

Pirmiausia nelabai gera žinia – didelė dalis FM bangų stočių netransiliuoja savo laidų per internetą. Visgi paieškinėjus įmanoma vieną kitą rasti. Čia gana nemažas sąrašėlis – http://www.surfmusic.de/country/japan.html, tačiau nesu tikras ar visos nuorodos veikia (už puslapio adresą ačiū Ignui :-))

Antras būdas ieškoti 100% internetinių radijo stočių. Jų tikrai daug surasite čia – http://www.live365.com, bet… kone visos jos groja tik muziką, o mokantis japoniškai nekenkia klausytis žinių, pokalbių laidų ir pan.

Galiausiai trečias būdas, kurį naudoju pats. Tam prireiks nedidelės programėlės KeyHoleTV, kurią galite parsisiųsti iš http://www.keyholetv.jp/Viewer/. Paleidus ją iššoks nedidelis langas, kuriame matysite ilgoką sąrašą Japonijos televizijos kanalų ir radijo stočių. TV kokybė gan prasta, tačiau iš bėdos galima žiūrėti. Radijo garsas taip pat ne pats geriausias, tačiau klausant laidas, kuriose tiesiog kalbama ir nėra muzikos, kokybės užtenka. Be to, kai kurių radijo stočių garsas geresnis nei kitų, tad tiesiog išbandykite kelias ir gal atrasite labiausiai patinkančią :-)

Jeigu žinote kitokių būdų kaip klausyti Japonijos radijo stočių – parašykite komentarą ir šį įrašą bus galima papildyti.

Pačiai pabaigai – nepamirškite, kad Japonijoje yra 6 valandom vėliau nei Lietuvoje ;-)

Reklama
 1. besimokinanti
  2010/04/06 18:57

  7 valandom ar 6? ;-D
  siaip dar galima ir YouTube ziureti. ;-)

  • linasd
   2010/04/06 18:59

   Žiemos laiku buvo 7 val. skirtumas, o dabar jau šešių :-)

 2. シモナス
  2010/04/17 19:09

  Dar yra tokia labai gera programa pavadinimu „Rosseta stone“. Atsiprašysiu už piratavimo platinimą, tačiau 3-ią programos versiją kartu su japonų kalbos paketu galima atsisiųsti Linkomanijoje.

  • linasd
   2010/04/17 19:52

   Su ja galima klausytis japoniškų radijo stočių?

   • シモナス
    2010/04/18 19:18

    Ne čia pasiūlymas kaip dar galima mokytis.

 1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: