Sazae san!

Vienas iš gerų būdų praktikuotis japonų kalbą yra žiūrėti japoniškus filmus, laidas, anime ir pan. Tačiau čia susiduriama su problema, nes didelėje dalyje filmų, laidų ir anime kalba gali būti gana sudėtinga ir pradedantiesiems pavyksta suprasti vos vieną kitą žodį. Tai galima išspręsti pasirenkant žiūrėti kažką paprastesnio. Jau anksčiau minėjau animacinį serialą あたしンち (atashinchi), o dabar dar vienas – サザエさん (sazae san). Jo serijos trumpos, linksmos, gerai perteikia japoniško gyvenimo kasdienybę, o kalba gana paprasta ir nežinomi žodžiai gan nesunkiai gali būti suprantami iš konteksto. Kaip rašo wikipedia, tai ilgiausiai visame pasaulyje kuriamas animacinis serialas, todėl nenustebkite youtube.com ar kituose video puslapiuose aptikę tūkstančius jo serijų.

Gero žiūrėjimo ir praktikavimosi ;-)

Reklama
 1. Austėja
  2010/02/06 14:07

  Sveiki,
  Norėčiau paklaust. Kaip matau, mokate japonų kalbą, tai galbūt žinote kaip parašyti japonų kalba laišką, jeigu jos nemoku ;/..? Ketinu dalyvaut moksleivių mainų programoj, kaip buvote rašęs seniai seniai, tai galbūt žinote detales. O galbūt neverta dalyvaut, nes dar nemoku japonų? Labai laukčiau atsakymo. Ačiū !!

  • linasd
   2010/02/08 10:52

   Geriausia susisiekti su konkurso organizatoriais, kurie geriausiai žinos ką tokiu atveju daryti. Pats tokiam konkurse nesu dalyvavęs.

 2. lll
  2010/02/07 12:21

  As irgi ketinu dalyvauti mainu programoj ir susiduriau su ta pacia problema. seip patarciau rasyt tiek kiek moki, jei ka nors moki, o jei ne, nors nesuprantu kodel nori dalyvaut, paprasyk kad kas nors parasytu

 3. 2010/02/10 21:33

  Kokio reikalo tu ketini dalyvauti mainų programoje su japonija jei net žodžio nemokėtum japoniškai ištarti? Važiuokite į did. britaniją arba USA, nes angliškai neabejotinai mokėsite… :P
  Beje gal kas žinote lietuvoje kokią biblioteką ar knygyną kur galėčiau susižvejoti kokią vaikišką japonų kalba rašytą knygutę, ar kokią mokamąją knygą, su dideliais rašmenimis ir hiragana/katakana virš kanji, ir galbūt net romaji?
  シモナス

  • linasd
   2010/02/10 21:44

   Visokių programų būna ir ne visose reikalinga japonų kalba. Tiesiog reikia žiūrėti reikalavimus.

   Įvairių japoniškų knygų galima rasti Azijos studijų centro bibliotekoje, Sugiharos centre, Kaune.

 1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: