Pradžia > 助言 (jyogen - patarimai) > Naudingi dalykai

Naudingi dalykai

こんにちは,
Konnichiwa,

mokantis japonų kalbos niekada nepakenks netoliese turėti gerą žodyną. Pats naudojuosi tik kompiuteriniais, todėl apie popierinius mažai tegaliu ką pasakyti. Didesniame arba specializuotuose knygynuose turėtumėte rasti Japonų-Lietuvių hieroglifų žodyną arba įvairius Anglų-Japonų, Rusų-Japonų ir dar visokiausių kitų kalbų žodynus.

Tuo tarpu elektroninių žodynų pasirinkimas internete tikrai nemažas. Jų taip pat yra įvairiomis kalbomis, tačiau labiausiai paplitę angliški. Yra bandymų sukurti ir lietuvišką versiją, kaip kad http://www.kofmarai.net/juggler/voltranas/,tačiau palyginus su angliškais žodynais, ji dar nėra tokia išsami. Tad tarp mano paties dažniausiai naudojamų, geriausiu ir patogiausiu vertinu http://jisho.org/. Jame galite ieškoti ne tik žodžių bei kanji, bet ir surasti jų naudojimą sakiniuose. Tai labai naudinga norint pasitikrinti, ar tikrai gerai suprantamas naudojimo kontekstas. Jeigu prisireiktų mokytis kanji, pravers ir šis žodynas http://www.csse.monash.edu.au/~jwb/cgi-bin/wwwjdic.cgi?1B, kuriame galima surasti kone visų hieroglifų rašymo animacijas parodančias brūkšnelių eiliškumą.

Iš ne internetinių žodynų geriausi pasirodė šie (abu nemokami):
Windows sistemai: Japanese Learning Suite (http://www.nihongonobenkyou.com/JLS/), ne tik žodynas, bet ir spėliojimo žaidimai ir kitokie priedai.
Linux sistemai: Gjiten (http://gjiten.sourceforge.net/), platus žodynas, be to, naudodami KanjiPad galite su pele „nupiešti“ nežinomą kanji ir jį bandys surasti žodyne.

Žinoma, norėdami į žodyną įvesti reikiamą žodį jums reikės „išmokyti“ savo kompiuterį japoniškų rašmenų.
Windows sistemai pagrindai paaiškinti http://www.e-nihongo.net/japcomp/jap_xp/jap_xp.html ir http://www.white-clouds.com/iclc/cliej/cl16eng-writejapanese.htm
Linix (Ubuntu) sistemoje aš tiesiog naudoju SCIM (http://www.scim-im.org/), kuris bent 9.04 versijoje jau iš karto būna sistemoje ir jį galima pasiekti per Syster – Administration – Language Support.

Japoniškas rašymas kompiuteryje vyksta labai paparastu principu: jūs rašote lotyniškais rašmenimis japonišką žodį, o kompiuteris jį iš karto verčia į hiragana arba katakana. Tarkime, rašant “kuruma“, jūs pamatysite くるま. Panorėjus, parašytas žodis gali būti paverčiamas ir į kanji. Ubuntu sistemoje tereikia paspausti tarpą ir pamatome 車.

Pradžiai tiek :-)

じゃまたね
Ja mata ne

Reklama
 1. Laura
  2010/05/01 10:42

  Labas , man nesigauna padaryti kad rodytu japoniskas raides ;( Nera kokiu kitokiu budu?

  • linasd
   2010/05/01 21:50

   Kokia tavo operacinė sistema? Kokius būdus jau išbandei?

 2. monika
  2010/10/29 19:32

  Kaip padaryt kad kompiuteris sifruotu hieroglifus kai operacine sistema yra Microsoft Windows XP Profesional 2002 ? kad ir kiek bandau nesuprantu kaip, padekit:DDD

  • linasd
   2010/10/29 20:01

   Išbandei tokį būdą? – Start -> Settings -> Control Panel -> Regional Options. Atsidariusiam lange apačioj yra “Language settings for the system“. Ten pažymi varnele “Japanese“, spaudi “Apply“, tada “OK“, o galiausiai perkrauni kompą. Parašyk, jeigu vis tiek neveiks :-)

 3. Neda
  2010/11/01 12:48

  as ir bandziau bet man nieko ;)

 4. Paulina
  2011/02/18 21:57

  jau pavyko padaryt kad kompiuteris šifruotų hieroglifus? :)

 5. Michi
  2011/02/19 20:36

  Kaip padaryti, kad Windows vista 2007 rasytu japoniskai?

 6. vilius
  2011/04/12 13:49

  laba diena.dariau viska pagal tai kaip buvo parasyta http://www.e-nihongo.net/japcomp/jap_xp/jap_xp.html, bet praso ideti microsoft xp home edition.idejau, bet reikiamo failo neradau.ka man daryti?

 1. 2010/03/26 19:48

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: