Pradžia > 助言 (jyogen - patarimai) > Klausymo praktika

Klausymo praktika

こんにちは,

gyvai išgirsti kalbant japoniškai būnant Lietuvoje yra tikrai sunku, todėl klausymo praktika dažnai lieka kažkur po žodžių, gramatikos ar rašybos mokymosi. Bet pasinaudojant internetu viską galima pakeisti :-)

Pirma, japonų kalbą galima išgirsti žiūrint japoniškus filmus bei anime originalo kalba. Kad bent kažką suprastumėt, užsidėkite angliškus ar kitokios kalbos subtitrus – tai padės “pagauti“ bet kažkuriuos žodžius. Vis gi, filmuose dažnai kalbama arba gan sudėtinga, arba labai kasdieniška kalba, naudojant sutrumpinimus ir kitokius sunkiau suprantamus išsireiškimus. Kiek lengvesni yra kai kurie anime. Man pačiam labiausiai patiko Atashinchi (あたしンち), kurio serijos visai trumpos, juokingos, vaizduoja kasdieniškas šeimos situacijas, o kalba labai paprasta ir prasmė dažnai nesunkiai suprantama iš konteksto. Youtube.com galite rasti daug serijų ;-)

Antra, internete galima rasti nemažai japonų kalbos pamokėlių. Naudojantis tuo pačiu Youtube.com galima rasti šimtus pačių įvairiausių. Aš rekomenduoju į paieškos laukelį įvesti „Let’s Learn Japanese Basic“ ir mokintis iš šios serijos laidų (jų yra virš dvidešimt). Tiesa, viskas angliškai, tad nemokant šios kalbos bus ne taip ir lengva.

Jeigu turite ausinuką, tuomet praktiškai visu laisvesniu laiku galite klausytis audio pamokėlių. Jų taip pat galima rasti pačių įvairiausių. Išbandęs kelias skirtingas, apsistojau ties šiomis, kurios labai linksmos, lengvai klausomos, informatyvios ir tikrai naudingos: http://www.japanesepod101.com/index.php
Atsidariusiame puslapyje kiek žemiau dešinėje rasite skiltį „Lesson Categories“. Pasirinkite tokį lygį, kuris atrodo tinkamas ir pateksite į kitą langą. Ten jus pasitiks ilgas sąrašas pamokų, kurias paspaudę ant „Audio“ galėsite parsisiųsti. Jeigu tik neseniai pradėjote mokintis japoniškai, pasirinkite „Beginner Lessons“ ir pradėkite nuo pirmųjų pamokėlių.

Trumpai tiek. Parašykite, jeigu atrasite kažką naudingo ir jums padėjusio mokintis :-)

じゃまたね

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: